Daniel Ladman

Daniel Ladman se narodil 23. března 1946, před dvěma měsíci oslavil šedesátku. Blahopřejeme!

Člen Unie výtvarných umělců, pracuje od roku 1967 jako výtvarník. Zabývá se užitou a knižní grafikou, kresleným humorem, ilustrací, kresbou a malbou.

Daniel si v roce 1969 vzal Janu Černou (Honzu Krejcarovou) a žil s ní do její smrti v lednu 1981. Bydleli v Praze na Letné v Korunovační ulici číslo 32 a dovolil mi, abych jej při našem setkání před památným domem vyfotografoval. (Jejich okna byla ve třetím patře druhé a třetí zleva.)

A na moji prosbu napsal krátkou vzpomínku na Janu.

Daniel Ladman v současné době žije a pracuje v Plzni.

Více o Danielovi na www.ladman.cz.

O Janě Černé či Honze Krejcarové,
ale taky Janě Ladmanové

Pan Luděk Hess mě poprosil o několik vět o Janě Ladmanové. Zdůrazňuji Ladmanové, protože to je žena, s kterou jsem žil.

Nemyslím si, že by Jana ovlivnila dějiny literatury. Rozhodně však poznamenala myšlení a vztahy svého okolí. Byla to žena neobyčejné inteligence a silného charisma, zkrátka silná a výrazná osobnost. Ta zmizela její smrtí a bylo by dobré ji nechat v klidu. Ti, kdo ji znali, na ni nezapomenou a ostatní slyšeli stejně jen řadu fám, polopravd a historek. Tak co s tím.

Já osobně jsem šťastný, že jsem s ní mohl žít.

P. S. Odmítal jsem a nadále odmítám o Janě veřejně mluvit. Tuto výjimku dělám jen proto, co pro Janu a koneckonců pro mnohé z nás Luděk Hess svým vydáváním Divokého vína udělal.

Výtvarná tvorba


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Split() in /www/doc/www.divokevino.cz/www/include/standfce.php:14 Stack trace: #0 /www/doc/www.divokevino.cz/www/2206/ladman.php(39): gallery('img/ladman') #1 {main} thrown in /www/doc/www.divokevino.cz/www/include/standfce.php on line 14