
na další stranu
DIVOKÁ VINICE, aktuálně22.06.2026 - FOTBALOVÉ PODOTKNUTÍŘíkám to 19. června 2026 u příležitosti MS 2026po shlédnutí našeho vystoupení proti Jihoafrické republice v Atlantě (Georgia) a říkám to nerad. Také jsem za mlada hledal s kopacím míčemúnikové cesty mezi dvěma brankami, vím něco o tepové frekvenci a fotbalovém myšlení. Budu str... Více » 22.06.2026 - V letošním ročníku literární soutěže ART BOTIČ získala báseň Sebepřijetí Kateřiny ANIMA 1. místo v kategorii dospělí a senioři - poezie.
Kateřina ANIMA Dušková (občanským jménem Kateřina Müllerová) Jsem česká básnířka, i... Více » 22.06.2026 - Botič je můj nejdůvěrnější potok.Botič je významným pražským veletokem. Do mateřské školy jsem začal chodit v době, kdy byla součástí Leninovy školy. Zažil jsem tam nejsmutnější události svého dětství. Úmrtí Josifa Vissarionoviče Stalina a v zápětí Klementa Gottwalda. Seděli jsme ve třídě ověnčené černými plátny a z ... Více » 11.06.2026 - Pochodem vchodDo světa, v němž jsem žil, vždycky patřily procházky. Naučil mě to táta – a ten to zase podědil po svém otci. Chodilo se takhle za čistým vzduchem, za kondicí, a taky to byla edukativní metoda – procházky představovaly nejlepší příležitost, jak probrat s potomkem vše důležité a výchov... Více » 01.06.2026 - 21. výročí zřízení prvního babyboxu v roce 202529.05.2026 - Eva Frantinová vzpomíná na Michala Černíka18.05.2026 - Kamarádšofty13.05.2026 - Fočus a kapitál30.04.2026 - Dušan Spáčil o babáchSlovo úvodem
Padesátiny Divokého vína slavíme dodnes, tedy už dva měsíce. Přesněji řečeno – nemůžeme se probrat z toho, že jsme o padesát let zestárli i my – mladí básníci. Našich oslav si povšimli i v některých novinách a časopisech. Půvabné počtení přinesla MF Dnes, jež v poměrně rozsáhlém textu náhle přejmenovala Divoké víno na Psí víno, Karla Sýse pak na Síse. Rozhodl jsem se, že Babyšův plátek přestanu číst, jenže druhý den MF chybičky v internetové verzi napravila. Tak teď nevím. V cirkusu Praga Kopecký jsem stiskl spoušť jen dvě stě padesátkrát
Tedy osmkrát méně než u Berouska. Praga Kopecký je chudý příbuzný, ale čistý a nezáplatovaný. Majitel Jan Kopecký, potomek loutkáře Matěje, si nezřídil ani webové stránky, nevylepuje ani plakáty. Jméno je tradiční a děti se u Kopeckých rodí taky a hned začínají vystupovat v manéži.
Galerie obsahuje celkem 20 obrázků. |
||||||||||||
|
Vidíte zjednodušenou podobu stránek.
Chcete-li mít stránky zobrazené v plné kvalitě, použijte takový prohlížeč, který podporuje moderní standardy používané na těchto stránkách a současně si zapněte ve svém prohlížeči podporu JavaScriptu.