Jan Řehák

Narodil jsem se 21. 9. 1974 v Praze, kde žiji dodnes. Rodné město může i za to, že jsem začal po revoluci počátkem 90. let fotit.
Fotil jsem staropražská zákoutí a po nějaké době jsem zjistil, že mě focení začalo bavit a že nejen tato zákoutí jsou mému oku laHODNA.
Dokonce jsem začal vystavovat. K tomuto mě přiměla kamarádka, která měla přátele, a ti si chtěli vydat knihu poezie a hledali někoho, kdo by jim k jejím veršům poskytl fotky. Poté jsem vystavoval do roku 2000, kdy mě zájem o focení na dlouhou dobu opustil.
Tato má poslední výstava se jmenovala PŘES MRTVOLY - motivem byly moderní stavby focené přes náhrobní kameny.
Někdy v roce 2015 jsem se k focení pomalu vrátil a zatím mě tato činnost nepustila. Nejvíce mě baví fotit street. To, že nikdy nevím, jakou situaci mi ulice přichystá je motorem mít foťák skoro stále s sebou.
Ještě si dovolím poukázat na svůj další zájem, kde se na svět dívám také přes objektiv, a sice objektivem kamery s kterou natáčím dokumenty či rozhovory podle vlastního rozhodnutí, takže jediný, kdo mi může do výsledku mluvit, je pouze ten, kdo je ve filmu zachycen.
Výsledky dávám na youtube zde je na mé stránky odkaz https://www.youtube.com/user/HONZAREHAK
Jen pro doplnění svého CV - po základní škole jsem šel na truhláře, kterého jsem jako profesi dělal jeden den, a pak jsem si po letech udělal střední zdravotní školu a jako sestra pracuji dodnes, toho času na psychiatrii.

FOTOGRAFIE

obr. 1

náhled 1. obrázku

obr. 2

náhled 2. obrázku

obr. 3

náhled 3. obrázku

obr. 4

náhled 4. obrázku

obr. 5

náhled 5. obrázku

obr. 6

náhled 6. obrázku

obr. 7

náhled 7. obrázku

obr. 8

náhled 8. obrázku

obr. 9

náhled 9. obrázku

obr. 10

náhled 10. obrázku

Galerie obsahuje celkem 57 obrázků.
1-10   11-20   21-30   31-40   41-50   51-57  

Ostatní tvorba Jana Řeháka publikovaná v Divokém víně:
DV 114/2021: Fotografie