Archiv divoké vinice

Jindřich Štreit - doctor honoris causa! Nevíte, kam ty holky utíkají?

Každá chce být první gratulantkou Jindry Štreita. Dnes má totiž narozeniny. Je bez jednoho dne o pět měsíců starší než já, a tak si snadno spočítáte, kolik mu je. Na počest svých narozenin bude mít v čísle 73 Divokého vína celou galerii fotografií. Ať žije Jindra ze Sovince! Hurá!
L. H.

Foto Jindřich Štreit
Foto Jindřich Štreit
 

V Nemocnici v Kamenici našli na záchodě odložené děťátko!

Sestra Mirka Grigová našla dnes, v úterý 26. srpna 2014, na záchodě Nemocnice Kamenice odložené děťátko. Primář Čestmír Mázl a dětská lékařka Běla Valšíková na první pohled konstatovali, že chlapeček, vážící skoro čtyři kila, je zdravý. Jeho stáří odhadli na několik hodin. Jako zkušený otec si ovšem troufnu říct, že klučíkovi jsou nejméně čtyři měsíce.
Vzápětí přivezla záchranka do Nemocnice Kamenice krvácející ženu. Primáři Mázlovi bylo jasné, že krvácí po porodu. Nešťastná maminka se mu přiznala, že děťátko odložila na záchod v nemocnici ona sama. Důvodem je její sociální a psychická situace. I přes svůj zoufalý stav se zajímala o zdraví svého chlapečka. Primář Mázl jí uvěřil, nález děťátka na záchodě nenahlásil policii. Nešťastnou maminku tak zachránil před stíháním podle §195 trestního zákona, přestože svým činem jeho podstatu naplnila - dítě ohrozila na zdraví i na životě. Mirka Grigová, jeho snoubenka, mu to trpce vyčetla: Mohla přece chlapečka odložit do babyboxu, který v nemocnici máme!
Rychle jsem se podíval na seznam babyboxů a ujistil jsem se, že v Kamenici skutečně babybox je. Otvíral jsem ho osobně s Mázlem a s doktorkou Suchou v květnu roku 2009.
Za pár minut jsem nevěřil svým hluchým uším, když jsem slyšel, že si převlečen za operního režiséra beru za ženu vrchní sestru Babetu Trefnou. Tvůrci Ordinace v růžové zahradě pouze spletli mé jméno a uvedli mě jako Alberta Hesse. Hlavně že mě napsali se dvěma "s", to je nejdůležitější.
Děkuju TV Nova, že velkou část dnešního bijáku věnovala problematice babyboxů, a že jsem se opět po šesti letech vrátil na obrazovku. Méně mě těší, že jsem se opět oženil. Proboha! Po kolikáté už?
Ludvík Hess

Svatba Babety Trefné a Alberta Hesse
Svatba Babety Trefné a Alberta Hesse
 

Objevil jsem pramen Rokytky!

49°58´19.27´´N 14°41´37.31´´E
To jsou souřadnice místa, jež jsem určil jako pramen Rokytky. Nepramení tedy u Tehovce, jak se dosud mylně uvádělo!! Říčka mě provází celým mým životem. V dětství jsem si na jejím dolním toku po Zámečkem v Libni hrál na četníky a lupy, v letech 1962 až 1965 jsem ji nejméně dvakrát denně překonával po prvním betonovém mostě v Čechách, spěchaje ze svého bydliště v domě číslo 11 v Novákových ulici po třídě Rudé armády do libeňského gymnázia, abych tu nabyl vědomosti, jež mi v budoucnu umožní chovat se jako dospělý. Říčka Rokytka protéká v horním toku zahradou u mého domu v Hájku. Z katastrální mapy jsem zjistil, že jsem dokonce vlastníkem její části. Nevěříte..? Určitě alespoň dna Rokytky, protože voda v ní proudící je asi v majetku či správě Povodí Vltavy. Rokytka protéká taky kolem Hloubětínského zámečku, kde jsem před devíti roky zřídil první babybox. Vypravil jsem se už několikrát hledat prameny Rokytky, leč po každé jsem našel jiný... Dnes jsem našel ten pravý! Rokytka vytéká z malého rybníčku vedle obce Tehov u Říčan. Hledal jsem pečlivě a našel přítok rybníčku. Zmáčel jsem si nohy a nakonec celého člověka v bahně nad rybníčkem, až jsem po několika stech metrech našel poslední stopy vlhkosti skrývající se mezi dvěma žulovými balvany. Tam je pramen Rokytky!
L. H.

Bílá roura v hrázi rybníčku nahrazuje na mapách pramen Rokytky.
Bílá roura v hrázi rybníčku nahrazuje na mapách pramen Rokytky.
Jenže nad rybníčkem jsem objevil ještě tenoučký čůrek - mladičkou Rokytku!
Jenže nad rybníčkem jsem objevil ještě tenoučký čůrek - mladičkou Rokytku!
Místo, jež budiž ode dneška uváděno jako pramen Rokytky, nejdelšího pražského potoka. Tok měří skoro 35 kilometrů!
Místo, jež budiž ode dneška uváděno jako pramen Rokytky, nejdelšího pražského potoka. Tok měří skoro 35 kilometrů!
 

ZAKLADATELÉ DIVOKÉHO VÍNA SE PODÍVALI DO HROBU

Méla Machálek, můj spolužák z gymnázia Na Zámečku v Libni a spoluzakladatel Divokého vína, mi nabídl návštěvu HROBU. Měsíc před 19. zářím 2014, kdy před padesáti roky vyšlo první číslo, je nejvyšší čas seznámit se s prostředím.
L. H.

Hrob je na první pohled nepřívětivý.
Hrob je na první pohled nepřívětivý.
Sedli jsme si ke kolejím a čekali, co bude dál.
Sedli jsme si ke kolejím a čekali, co bude dál.
Vlak přijel, nasedli jsme a jeli...
Vlak přijel, nasedli jsme a jeli...
 

Zprávy Městské policie v Brně. Tak se tvoří, mladí Básníci!

slzy
v jejích očích
se objevily kvůli tomu
že má prý soudem
zakázaný pobyt
v Brně
pětadvacetiletý muž
bude správnímu orgánu vysvětlovat
návštěvu skákacího hradu
na vrcholku Parnasu
stojí muž
a hrozí
sebevraždou
z telefonu oznámil
mužský hlas
svůj vlastní
útěk
z brněnské
psychiatrické léčebny

zcela bez dozoru
se v neděli odpoledne
přesouvali Brnem
tři koně

poříční jednotka pomohla
bezradnému muži
dostat z přehrady
na břeh
hokejové branky
i lavičku
do restaurace vstoupila zákaznice
která si nebrala
servítky
ukázal kde se
pohřební urna
přesně nacházela
ta byla ve vodě
asi metr od břehu
a po jejím obvodu
byl text
moje milá babička
po třetí hodině ranní
obdrželi strážníci oznámení
že se v ulici Křižíkova prochází
po vozovce
ovce
Zdroj použitý samozvaným šéfredaktorem: www.facebook.com/mestskapoezie

 

Dnešní novinky.cz (s komentářem) poslal Leopold F. Němec

Mladého kytaristu srazil rychlík. Policie pátrá po jeho totožnosti.
(Proslýchá se, že to byl rychlík Českých drah)

Průvod gayů a leseb v Praze chrání stovky policistů.
(Zbytek ohrožených policistů již včera bezpečně opustil Prahu).

Babiš chystá líheň politiků. Fungovat začne už v září.
(Na vejcích bude pro jistotu Babiš sedět sám)

Nizozemec vrátil Izraeli medaili za záchranu židovského dítěte.
(I mezi Holanďany jsou poctiví nálezci)

Svoboda z ODS vytáhl do boje proti porodům doma.
(Mělo ho napadnout, že to sám nezvládne)

Řidička jela na červenou. Měla neskonalou radost, že ji chytil policista.
(Kdyby ji chytil manžel, dostala by přes hubu)

LFN

 

Tvarůžková Zuzanka se na Zemana neusmála.

Zuzanka má nezaměnitelný úsměv, kterým často končí svůj slovní projev či otázku. Na prezidenta jej v Interview Čt24 nepoužila. Čistě konstatuji. Prezident se nepokusil Zuzanku urazit. Proč ne?
L. H.

 

Tvarůžková Zuzanka oslavila svůj dnešní svátek!

V interview ČT24 zpovídala jakéhosi ministra české vlády, jehož dialektu jsem příliš nerozuměl. Všiml jsem si, že mu po Zuzančiných otázkách zřetelně povadla druhá i třetí brada. Zuzanka je statečná dáma, neodolal jsem a poslal jí zdravici prostřednictvím sms. Lh

 

Jindra Štreit s vnoučkem Danielem

Jindra ze Sovince, věhlasný český fotograf (možná největší) se svojí chotí Agnes odjeli za dcerou Monikou a její rodinou do Portugalska. Kde to je, proboha? Jindra mi poslal fotenku - je na ní se svým Danielem. Je nejšťastnější.
Napsal mi: Za měsíc 2 a půl roku. Mimořádně vnímavý, nic mu neuteče. Rozumí česky a portugalsky, ale zatím mluví spíše jen portugalsky. Intonuje, počítá do deseti. Rád si hraje s míčem, ale i s autíčky. Není problém s jídlem. Od malička středem zájmu, kam přijde. Mezi černými portugalskými dětmi je blonďáček. Jindra

 

Píše mi Jaroslav Svěcený, jeho dcera Julie je stále krásnější

Milý Ludvíku,
posílám Ti fotografie s Julií. Chystáme natáčení společného CD, připravujeme koncertní turné po USA a také vánoční koncerty pro hudbymilovné příznivce v České republice, na které se samozřejmě moc těšíme. Julie už koncertuje také samostatně, letos například měla jako nejmladší sólistka tohoto ročníku recitál na festivalu Pražské jaro.
Moc Tě zdravím!
Jarda

 

108. děťátko v babyboxu v Ústí nad Labem!

Je to zdravý novorozený klučík, váží 3 400 gramů, měří 51 cm, pupečník má podvázaný, na sobě má staré dupačky a dostal jméno Josef, referovala mi jednou větou Markétka Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Josef vstoupil dvířky babyboxu do nového života 9. srpna 2014 v 8:08.
Josef je 8. děťátko n. d. (nového děťopočtu), tedy osmé letošní, celkově čtvrté v Ústí nad Labem, letos druhé ústecké po Andrejce, odložené na mé narozeniny – tedy 4. února 2014, Kolik mi to bylo, proboha?! Josef je 43. kluk na 65 odložených holčiček, desáté děťátko nalezené v babyboxu v sobotu, patnácté v srpnu, osmnácté dopolední, tedy mezi osmou ranní a dvanáctou polední, říká moje statistika.
Josífek je pro mne jistým zadostiučiněním po dvou děťátkách z počátku týdne, jež neměla maminky tak seriózní jako klučík ústecký. Zeptal jsem se na pravděpodobnou příčinu jejich smutného osudu svého dávného učitele psychologie a současného přítele prof. PhDr. Milana Nakonečného.
Identifikace psychologické příčinnosti těch dvou strašných činů není
jednoduchá, protože může jít i o celou řadu různých motivů. Formál-
ně je to projev selhání mateřského pudu, který může mít psychickou
příčinu od poporodní psychózy až po vnímání novorozence jako pří-
činy vzniklých nebo očekávaných nesnází nebo symbolu jeho podvě
domě nenáviděného otce.

Ach jo. Lu, babydědek, 602 305 139, www.babybox.cz

 

Přítel Vláďa Jarý mi poslal vzácnou archiválii

Poetický článek Michala Horáčka s fotografiemi Vojtěcha Písaříka vyšel v Mladém světě v roce 1987. Pramáti plnokrevné rodiny Margaretě se zrovna narodil hřebeček Maryland, jenž proslul spíš mediálně jako kůň dostihové stáje Věry Martinové. Článek se vyznačuje i tím, že Michal Horáček zřejmě nevěděl, kde se moje tehdejší stáj nachází a v textu ji zařadil poblíž Spořilova. Ve skutečnosti jsem tehdy s koňmi žil na Fantově mlýně u Botiče mezi vesnicemi Petrovice a Křeslice. Michale, připomínám, že Pitkovický potok se píše s měkkým "i" po "P". Mladý svět si přečetla tehdy dvanáctiletá Klára Jirásková, zatoužila koně a mě navštívit, což se pro ni stalo osudným - po několika letech se stala mojí zákonitou chotí. Pravda, jenom asi na měsíc.

 

Jindra Štreit vystavuje!

Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení
 

Místo Tvarůžkové Zuzanky hrál Jan Kroupa řečený Janek.

Očekávaje návrat Tvarůžkové Zuzanky s mámivými kukadly, dočkal jsem se dnes večer na Čt24 hezkého kocourka Jana Kroupy. Vyptávala se ho zase blondýnka, ale třeba se mi konečně zalíbí. Postavičku má určitě lepší než kudrnatá Zuzanka, jenomže nemá ta kukadla. Z Janka vymámila přiznání, že při schůzkách se svými informátory používá cizí auta a ještě je střídá, přesedá v garážích. To vše, aby se ukryl před všudypřítomnou policií. No pozdravpánbů! V jakém systému to žijeme?! Jak telefonuje, to ovšem neprozradil.
L. H.

 

62. babybox jsem otevřel na záchrance v Kutné Hoře!

Inetrview na ČT24 mě dnes nedisbalancovalo, hosta blondýnky, jež v těchto dnech zabírá místo mé oblíbené kudrnaté a okaté Zuzanky, jsem ani nepoznal, a tak mi nezbývá, než abych se pochlubil, že můj syn Matyáš Hess měl dnes jedenáct let a k narozeninám dostal 62. babybox v Kutné Hoře. Obávám se, že větší radost Matýskovi udělaly rybářské potřeby, které jsem mu na jeho přání daroval. Zřetelně si vzpomínám, že můj dětský prut před šesti desítkami let tvořil dvoumetrový klacek, na němž byl uvázán na kousku vlasce háček. Matýsek má ode dneška na svém rybářském prutu elektronickou kontrolu hlásící, že ryba zabrala.
L. H.

Můj syn Matyáš dostal k jedenáctým narozeninám 62. babybox v Kutné Hoře.
Můj syn Matyáš dostal k jedenáctým narozeninám 62. babybox v Kutné Hoře.
Sv. Barbora dohlížela na otevření 62. babyboxu.
Sv. Barbora dohlížela na otevření 62. babyboxu.
 

Líbezná Zuzanka s kudrnami dnes nehrála.

Na Čt24 za Zuzanku zaskočila blondýnka a zpovídala Petra Nikolaeva, filmového režiséra, s nímž jsem spolupracoval před sedmnácti roky při vytváření PR filmu Báječná léta pod psa. Chytrá blondýnka strávila s režisérem na obrazovce perných dvacet pět minut a neměla to snadné. Proboha! Jestli ten film o legionářích bude podobný svému režisérovi?!
Pustil jsem koně do stáje a věřte nevěřte, na obrazovce zrovna hrál ministr obrany náčelníka kriminální policie. Šlo mu to skoro tak dobře, jako hraní ministra. Nad filmovými nebožtíky se skláněl stejně profesionálně jako nad nebožtíky z Afganistánu. Jenom sáčko na něm trochu viselo. Asi se na obraně spravil po koblihách. Nebo mu uvolnili z ministerstva financí prostředky na lepšího krejčíka.
L. H.

 

Zuzanka Tvarůžková - nejkrásnější s Milanem Urbanem!

Mohu-li posoudit, oblékla si kudrnatá Zuzanka na Urbana své nejkrásnější šaty a vlasům umožnila nejkrásnější účes. Ne, nemá Urbana ráda, ale taky ji k smrti nenaprdnul. Poslanec se vyjadřoval snesitelně, pouze nechtěl přiznat dovolenou. Proboha! Oni jej při ní natočili!
L. H.

 

Proč se koukám na Čt 24? Na Zuzanku Tvarůžkovou nebo na Okamůru?

Včera jsem doporučil ministrům hereckou průpravu a po shlédnutí dnešního Interwiev jistím, že Toníkovi O. by ani ta nepomohla. Zřetelně zneklidnil i vlídnou okatou Zuzanku. Mě potěšil svým sloganem: Nemám rád činy, ale slova! Nevěříte? Pusťte si z archivu!
Ohřál jsem si k večeři párky a sedl si k televizi i po osmé - Chalupáři! Čtyři desítky let zpátky! Všichni mě nadchli - nebožtíci Sovák a Kemr, Větrovec a Menšík, Hlinomaz a Sloup! Potěšili mě i ti dosud žijící - mladičká Hana Maciuchová i Jiří Schmitzer, jenž se v Chalupářích naposledy v životě usmíval. Stovka herců na place a všichni hráli naplno! I ti, kteří byli až úplně vzadu, daleko od kamery, nikdo se neulejval. Představte si, moji milí - přistihl jsem se, že se sám směju.
L. H.

 

Konec básníků v Čechách a herecká příprava ministrů

Titulek na www.seznam.cz mi přišel výmluvný. I když jsem se vzápětí dočetl, že stejnojmenný film si mohu zdarma pustit dnes večer a až do půlnoci. Ani si nemyslím, že by nastal konec básníků v Čechách. Jenom by se mnozí možná měli zamyslet nad verši, kterými mě zásobují.
Shlédl jsemna Čt24 vystoupení Martina Stropnického v roli ministra obrany. Byl výborný a uvěřil jsem mu, že je skutečně ministrem. Myslím, že přesvědčil i Zuzanu Tvarůžkovou, krásnou tmavovlasou dámu, jež mu při Interwiev na ČT 24 sekundovala. Přípravu ministrů na DAMU, na pódiích divadel a při hraní v televizních seriálech považuju za nezbytnou. Zvláště, když se dívám na nepřesvědčivá vystoupení Stropnického kolegů. Třeba Andrej Babiš! Jaké krásné jméno, jak vymyšlené pro herce, a jak slabé herecké výkony podává.
L. H.

 

Josef Ladislav Jícha mě pozval do kláštera

Nemohu si pozvání nechat pro sebe, a tak se s vámi, moji milí, podělím. Pozvánku od Jíchy přikládám. Kliknutím si ji zvětšíte.
L. H.

 
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 >